امنیت اینترنت اشیاء، فناوری اطلاعات پزشکی و Splunk

در هفته ای که گذشت این فرصت رو داشتم که با چند گروه از دوستان همدوره در مقطع لیسانس در دانشکده فنی دانشگاه تهران دیدار کنم. افرادی که هر کدوم در داخل یا خارج از کشور، آدم های موفقی هستن و بعضاً در بالاترین سطوح کاری و تحصیلی قرار دارن. معمولاً در این جمع ها… Continue reading “امنیت اینترنت اشیاء، فناوری اطلاعات پزشکی و Splunk”

اشتراک گذاری

امنیت اینترنت اشیاء: یکی از اولویت های اصلی دولت ایالات متحده

یک کمیسیون متشکل از ۱۲ نفر از مدیران و صاحبنظران شرکت های خصوصی از جمله IBM، مایکروسافت، مسترکارد و دانشگاه های استنفورد، جورجیاتِک و … گزارشی ۹۰ صفحه ای از اولویت های امنیت سایبری دولت ایالات متحده منتشر کردن. گزارش شامل ۶ سرفصل حاوی ۱۶ پیشنهاد و ۶۳ اقدام متناسب هست. سرفصل دوم گزارش، به… Continue reading “امنیت اینترنت اشیاء: یکی از اولویت های اصلی دولت ایالات متحده”

اشتراک گذاری

عامل تهدید انسانی: وجه تمایز امنیت با دیگر زمینه های مهندسی

قبلاً در یادداشتی با عنوان چگونه متخصص امنیت شویم، مورد ذهنیت امنیتی (Security Mindset) نوشته بودم. این مقاله، از دیدگاه خصوصیات عامل تهدید یا دشمن (Adversary)، امنیت را با دیگر رشته های مهندسی و غیر مهندسی مقایسه می کند.

اشتراک گذاری

اجاره بات نت چهارصد هزارتایی برای اجرای DDoS

بدافزار Mirai که در چند ماه گذشته با آلوده کردن صدها هزار تجهیز IoT به خصوص دوربین های مبتنی بر IP ، در حملات گسترده DDoS استفاده شده بود، حالا با گسترش بات نت های مبتنی بر Mirai در اختیار عموم قرار گرفته. به عنوان مثال، دو هکر ادعا کرده اند که یک بات نت… Continue reading “اجاره بات نت چهارصد هزارتایی برای اجرای DDoS”

اشتراک گذاری

پروژه اینترنت اشیاء OWASP

پروژه امنیت کاربردهای وب موسوم به OWASP ، بخشی با عنوان پروژه اینترنت اشیاء ایجاد کرده که در اون بر امنیت در اینترنت اشیاء تمرکز داره. از بخش های جذاب این پروژه میشه به IoT Top Ten ، اینفوگرافی اون و ده ضعف امنیتی سیستم های کنترل صنعتی و اسکادا اشاره کرد.

اشتراک گذاری

انتقال وبلاگ از پرژن بلاگ به وردپرس

اگر کاربر پرژن بلاگ (یا پرشین بلاگ) هستید و تصمیم دارید که به وردپرس سوییچ کنید، کار ساده ای در پیش ندارید. در واقع روش های متعددی برای درون ریزی (import) مطالب به وردپرس وجود داره، اما هیچ کدام از این روش ها و فرمت ها به صورت پیش فرض توسط پرژن بلاگ پشتیبانی نمیشن.… Continue reading “انتقال وبلاگ از پرژن بلاگ به وردپرس”

اشتراک گذاری