شطرنج مدیران امنیت اطلاعات

این یادداشت در شماره ۶۸ نشریه بانکداری الکترونیک چاپ شده است. (دانلود فایل) از سال­های دور، بازی شطرنج یکی از ابزارهای آموزش مفاهیم راهبردی و تاکتیکی در میان رهبران نظامی بوده است. به دلیل مشابه، می­توان از شطرنج به عنوان ابزاری ارزشمند برای تقویت طرز فکر و عمل رهبران و مدیران امنیت اطلاعات استفاده کرد.… Continue reading “شطرنج مدیران امنیت اطلاعات”

اشتراک گذاری

امنیت سایبری در حوزه پزشکی، بهداشت و سلامت

طبق گزارش سالانه موسوم به DBIR (بررسی نفوذهای منجر به نشت اطلاعات در سال ۲۰۱۵) که هر ساله توسط شرکت Verizon منتشر می شود، انسان ها ضعیف ترین حلقه در زنجیره امنیت سایبری بیمارستان ها و دیگر موسسات سلامت و بهداشت هستند. انستیتو استاندارد و فناوری ایالات متحده (NIST) قرار است یک سند راهنمای اختصاصی… Continue reading “امنیت سایبری در حوزه پزشکی، بهداشت و سلامت”

اشتراک گذاری

ادعای نفوذ به شبکه سوئیفت

ماه گذشته بانک مرکزی بنگلادش با خبر سرقت ۸۱ میلیون دلار مورد توجه قرار گرفت. گفته شده که کشف موصوع بر اساس خطای املایی هکرها در یکی از تراکنش ها بوده که باعث شده تراکنش های بعدی آنها (تا مرز ۱ میلیارد دلار) توسط بانک متوقف شود. انتقادهایی در مورد فقدان تجهیزات مناسب امنیتی متوجه… Continue reading “ادعای نفوذ به شبکه سوئیفت”

اشتراک گذاری