مروری بر کنفرانس RSA 2016

کنفرانس سالانه RSA که در بیست و پنج سال گذشته به طور مداوم توسط شرکت RSA (متعلق به EMC) برگزار شده را می توان معتبرترین و مورد قبول ترین کنفرانس مربوط به مارکت امنیت دانست. کنفرانس امسال هم با عنوان RSAC 2016 و با شعار “اتصال برای حفاظت: Connect to Protect” از ۲۹ فوریه تا… Continue reading “مروری بر کنفرانس RSA 2016”

اشتراک گذاری

آسیب پذیری پانزده هزار دلاری در فیسبوک

فیسبوک بابت کشف یک آسیب پذیری ساده توسط یک کارشناس امنیت اهل هند، پانزده هزار دلار جایزه پرداخت کرده است. Anand Parakash توانسته در بخش فراموشی پسورد، که امکان ریست کردن پسورد را به کاربر می دهد، باگی کشف کند که منجر به سرقت هر حساب کاربری دلخواه فیسبوک می شود. توضیح کامل نحوه سوء… Continue reading “آسیب پذیری پانزده هزار دلاری در فیسبوک”

اشتراک گذاری

بررسی نحوه انتخاب پین کد

یک مطالعه دقیق درمورد رفتار انسان ها در انتخاب پسورد یا پین کد چهار رقمی. برای کاربران ایرانی، مطالعه میزان تکرار پین کد ۱۳xx احتمالاً نتیجه ای مشابه ۱۹xx در گزارش بالا به دست خواهد داد.

اشتراک گذاری

قابل توجه متقاضیان کار

لطفاً افرادی که متقاضی کار تمام وقت بوده و حداقل دارای یکی از تخصص های زیر هستند، رزومه خود را به ایمیل من که  در همین وبلاگ وجود دارد ارسال کنند. بدیهی است که ارسال رزومه الزاماً منجر به دریافت پاسخ و … نخواهد شد. ۱- راهبری و پیکربندی راه حل های امنیتی (فایروال، آنتی… Continue reading “قابل توجه متقاضیان کار”

اشتراک گذاری

مسئولیت مدیران در چرخه امنیت اطلاعات

برای هر فردی که در حوزه امنیت اطلاعات سازمانی تجربه کار داشته باشد، اهمیت موضوع حمایت واقعی و عملی رهبران سازمان، به طور مشخص مدیران ارشد، از برنامه های امنیتی سازمان امری بدیهی و واضح است. در واقع یکی از بزرگ­ترین چالش­های یک تیم امنیت اطلاعات و به خصوص مدیر امنیت اطلاعات، جلب حمایت کافی… Continue reading “مسئولیت مدیران در چرخه امنیت اطلاعات”

اشتراک گذاری