عادل کریمی و هانی پات!

عادل کریمی اسلایدهای ارائه خودش در جلسه ماهانه Ruxmon در سیدنی رو درباره هانی پات ها برای دانلود قرار داده. این اسلایدها به صورت مفید و مختصر داستان هانی پات و روندهای جدید اون رو ذکر می کنه. آشنایی من با عادل به وبلاگ امنیت وب (websecurity.ir) یعنی حدود ۱۰ سال پیش بر میگرده و… Continue reading “عادل کریمی و هانی پات!”

اشتراک گذاری

درباره فرصت های شغلی و بازار آینده امنیت اطلاعات

وضعیت بازار و فرصت های شغلی امنیت اطلاعات یکی از پربحث ترین موضوعاتی بوده که افراد چه به صورت حضوری در محافل مختلف و چه از طریق ایمیل از من سوال می کنند. همینطور وقتی با دوستان و آشنایانم از همکاران قدیمی و جدید که بعضی از آنها سال ها در این بازار سابقه فعالیت… Continue reading “درباره فرصت های شغلی و بازار آینده امنیت اطلاعات”

اشتراک گذاری

چند موضوع پراکنده

اگر سیستم شما آلوده به یکی از بدافزارهای باجگیر Coinvault یا Bitcryptor شده، با این ابزار کسپرسکی می توانید به رایگان فایل های خود را نجات دهید. گزارش تحلیلی Burning-Glass از بازار امنیت سایبری در ایالات متحده حاوی اطلاعات جالبی از جایگاه های شغلی، میزان درآمد، دوره های آموزشی و زمینه های کاری امنیت سایبری… Continue reading “چند موضوع پراکنده”

اشتراک گذاری

کنفرانس امنیت سایبری خودرو

امنیت سایبری در اتوموبیل های جدید که به انواع فناوری های کامپیوتری و شبکه مجهز هستند، یکی از داغ ترین موضوعات روز دنیا است و به خصوص بعد از نمایش نحوه نفوذ به خودروهای کرایسلر در اکثر کنفرانس ها و محافل امنیت مورد توجه ویژه قرار گرفته است. اخیراً یک کنفرانس دو روزه به طور… Continue reading “کنفرانس امنیت سایبری خودرو”

اشتراک گذاری

اجتناب از ۱۰ ایراد برتر امنیتی در طراحی نرم افزار

مرکز طراحی امن وابسته به IEEE Computer Society با هدف تأکید بر طراحی امن سیستم های کامپیوتری (به جای تمرکز صرف بر یافتن باگ ها از طریق تست نفوذ) توسط گروهی از متخصصان امنیت نرم افزار از جمله دکتر Gary McGraw و با حمایت شرکت های مطرح مثل گوگل، توییتر، EMC و … ایجاد شده… Continue reading “اجتناب از ۱۰ ایراد برتر امنیتی در طراحی نرم افزار”

اشتراک گذاری

حمله DDOS با دوربین های مداربسته متصل به اینترنت

دوربین های مداربسته (CCTV) یکی از اجزای تشکیل دهنده اینترنت اشیاء (Internet of things) هستند. امنیت این دوربین ها هم برای حفظ حریم شخصی و امنیت فیزیکی دارنده دوربین اهمیت دارد و هم برای کل اینترنت، چرا که برخی حمله ها از جمله ممانعت از سرویس توزیع شده (DDOS) با استفاده از شبکه های بات… Continue reading “حمله DDOS با دوربین های مداربسته متصل به اینترنت”

اشتراک گذاری