ابزار دیگری برای آموزش امنیت برنامه های کاربردی وب

OWASP WebGoat ابزار دیگری از OWASP که با جاوا نوشته شده و برای آموزش انواع آسیب پذیری های برنامه های کاربردی وب و نحوه رفع آنها طراحی شده است.

اشتراک گذاری

راه طولانی در زمینه امنیت اطلاعات سلامت

امنیت اطلاعات سلامت (Heathcare Informaiton Security) یا به عبارت ساده تر، امنیت اطلاعات پزشکی، یکی از موضوعات بسیار مورد توجه و مهم در دنیای فناوری و پزشکی امروز است. این رشته از دو جنبه حفظ محرمانگی اطلاعات و حریم خصوصی بیمار و نیز حفظ ایمنی و سلامت کل ذینفعان این حوزه هنگام استفاده از ابزارهای… Continue reading “راه طولانی در زمینه امنیت اطلاعات سلامت”

اشتراک گذاری

ابزاری برای کار با عبارت های باقاعده

عبارت باقاعده که منظم هم نامیده می شود، الگویی برای توصیف رشته های متناهی یا نامتناهی از کاراکترها است. یک عبارت باقاعده، نقش syntax یا نحو یک زبان را بازی می کند و مجموعه رشته هایی که آن عبارت، توصیف یا تولید می کند، اعضای خود زبان را تشکیل می دهند. عبارت باقاعده در اصطلاح… Continue reading “ابزاری برای کار با عبارت های باقاعده”

اشتراک گذاری

کشف دو آسیب پذیری جدی در Truecrypt

اگر شما هم تا به حال با وجود تعطیل شدن پروژه Truecrypt ، به نرم افزار دیگری برای رمزنگاری فایل ها و درایوها مهاجرت نکرده اید و کماکان از این نرم افزار برای امنیت ذخیره سازی فایل های محرمانه استفاده می کنید، وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید. با وجود اینکه قبلاً طی یک… Continue reading “کشف دو آسیب پذیری جدی در Truecrypt”

اشتراک گذاری

امنیت با چاشنی پسا تحریم

این یادداشت درباره بازار امنیت اطلاعات در دوران پساتحریم، در شماره ۶۲ نشریه بانکداری الکترونیک (مرکز فابا) منتشر شده است.(مشاهده فایل) توافق احتمالی میان کشورمان و قدرت­های جهانی می­تواند فرصت­های متعددی را برای توسعه کسب و کارها ایجاد نماید. بازار امنیت سایبری نیز از این قاعده مستثنی نیست و می­ توان انتظار داشت که تأثیرات… Continue reading “امنیت با چاشنی پسا تحریم”

اشتراک گذاری