انتشار نسخه دوم Kali Linux

نسخه دوم Kali Linux ، توزیع لینوکس مورد استفاده در ارزیابی امنیتی و تست نفوذ، با نام جدید Santra منتشر شد که از لحاظ ظاهری تغییرات نسبتاً زیادی داشته و قرار هست که به طور دائم هم به روز رسانی شود.

اشتراک گذاری

اسکریپت پاورشل برای تست نام کاربری و پسورد روی اکتیو دایرکتوری

خیلی وقت ها لازمه که یک نام کاربری و پسورد رو در Domain ویندوز چک بکنیم که آیا درست هستند یا خیر. روش های زیادی وجود داره، که یکی از اونها اینکه که از پاورشل (PowerShell) استفاده کنیم و اسکریپت زیر رو در اون اجرا کنیم: Function Test-ADCredentials {         Param($username, $password,… Continue reading “اسکریپت پاورشل برای تست نام کاربری و پسورد روی اکتیو دایرکتوری”

اشتراک گذاری

کنفرانس Black Hat USA 2015 : برداشت دوم

هک کردن کنترل دسترسی فیزیکی مبتنی بر RFID به وسیله یک دستگاه بسیار کوچک به ابعاد ۱۸ در ۳۰ میلی متر به نام BLEKey . این دستگاه را می توان در کمتر از دو دقیقه نصب کرد و اطلاعات حدود ۱۵۰۰ توکن RFID را شنود کرد.

اشتراک گذاری

کنفرانس Black Hat USA 2015 : برداشت اول

کنفرانس Black Hat USA 2015 که یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین رویدادهای امنیت اطلاعات است، در روزهای ۱ تا ۶ آگوست برگزار شد. در این پست و احتمالاً چند پست آینده، نگاهی خواهیم داشت به موارد جذابی که در این کنفرانس مطرح شده. بررسی وضعیت مشاغل امنیت اطلاعات در همایش مدیران ارشد امنیت اطلاعات… Continue reading “کنفرانس Black Hat USA 2015 : برداشت اول”

اشتراک گذاری

Hammertoss : بدافزار روسی جدید

گزارش مفصل Fireeye از یک تهدید پیشرفته ماندگار (APT) به نام Hammertoss که به روسیه نسبت داده شده و یکی از ویژگی های جالب آن، استفاده از توییتر به عنوان واسطه ای است که به صورت غیر مستقیم نقش سرور C & C را بازی می کند.

اشتراک گذاری

بهترین ضد بدافزار برای کاربران خانگی و سازمانی ویندوز ۸٫۱

طبق آخرین گزارش AV-Test ، در مقایسه آنتی ویروس ها از نظر کارآیی، امنیت و قابلیت استفاده، محصولات Avira، kaspersky و BitDefender برای کاربر خانگی در صدر قرار دارند. همچنین در بخش محصولات سازمانی برای ویندوز ۸٫۱ هم Kaspersky و BitDefender صدرنشین هستند. آنتی ویروس مایکروسافت، مطابق انتظار در هر دو مورد در پایین ترین… Continue reading “بهترین ضد بدافزار برای کاربران خانگی و سازمانی ویندوز ۸٫۱”

اشتراک گذاری