قابل توجه متقاضیان کار

کمبود نیروی متخصص یکی از دغدغه های اکثر فعالان در بازار امنیت است. تعداد زیادی از دوستان و آشنایان من در شرکت های خصوصی، سازمان های دولتی و غیره به دنبال نیروی کار آشنا به حوزه امنیت اطلاعات هستند و دائماً در این مورد اعلام نیاز می کنند. اگر شما متقاضی کار تمام وقت یا… Continue reading “قابل توجه متقاضیان کار”

اشتراک گذاری

ذخیره سازی رمز شده اطلاعات به صورت پیش فرض در گوشی های اپل و اندروید

اپل و گوگل ادعا می کنند که در نسخه های جدید iOS و اندروید، تمام اطلاعات کاربر بر اساس passcode او رمز شده و در گوشی تلفن ذخیره خواهد شد. در نتیجه سارق یا پلیس نمی توانند بدون داشتن آن passcode ، اطلاعات ذخیره شده در گوشی را به دست آورند.

اشتراک گذاری

دستگاهی برای مقابله با شنود

  این دستگاه هر گونه کامپیوتر، دوربین و غیره را که به شبکه بی سیم تحت حفاظت وصل شده باشد شناسایی کرده و بعد از علام هشدار به صاحب شبکه، به صورت خودکار از شبکه قطع می کند. قیمت دستگاه بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار است.

اشتراک گذاری

ارتباط سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و مرکز عملیات امنیت

بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که ارتباط سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و مرکز عملیات امنیت (SOC) چیست؟ آیا یکی پیشنیاز دیگری است؟ آیا استقرار یکی مستلزم استقرار دیگری است؟ آیا این دو کلاً مستقل هستند و به دو حوزه متفاوت می پردازند؟ از چند منظر می شود ارتباط بین ISMS… Continue reading “ارتباط سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و مرکز عملیات امنیت”

اشتراک گذاری

سخنرانی در یازدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران

پنج شنبه این هفته (سیزدهم شهریور ۹۳) من به عنوان سخنران مدعو در یازدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران حضور خواهم داشت. موضوع ارائه من، “مرکز عملیات امنیت: فاکتورهای کلیدی موفقیت” خواهد بود که در نشست مهندسی امنیت در ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ پنج شنبه در اتاق ۲۰۳ دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه… Continue reading “سخنرانی در یازدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران”

اشتراک گذاری

معرفی ابزار Sysmon

 Sysmon ابزار جدیدی از مایکروسافت برای مانیتور کردن فعالیت های سیستم عامل است. این ابزار با فرمان زیر در خط فرمان ویندوز نصب می شود: Sysmon.exe -i -h sha256 -n بعد از نصب، به صورت یک سرویس ویندوزی و مقیم در حافظه در آمده و هنگام بوت شدن سیستم هم اجرا می شود.فعالیت هایی مثل… Continue reading “معرفی ابزار Sysmon”

اشتراک گذاری