سمینار آشنایی با تهدیدهای نوظهور در فضای سایبر

دیروز یک سمینار آموزشی در شرکت مخابرات استان تهران برگزار کردم. موضوع سمینار، آشنایی با تهدیدهای نوظهور در فضای سایبر بود و مخاطبان آن مدیران و کارشناسان فنی بودند. سرفصلهای ارائه شده در این سمینار: ابعاد، اهداف و ویژگی های امنیت سایبر بدافزارهای جدید حملات هدفمند تهدیدهای پیشرفته ماندگار (APT) بررسی نمونه های اخیر تهدیدهای… Continue reading “سمینار آشنایی با تهدیدهای نوظهور در فضای سایبر”

اشتراک گذاری

مربع جادویی گارتنر برای Enterprise Firewall

  مقایسه این جدول با جدول مربوط به UTM ها نتایج جالبی به همراه دارد. فعلاً جدول UTM ها رو به صورت مستقل پیدا نکردم. به طور کلی از دیدگاه گارتنر به نظر می رسه که کلاس محصولات enterprise firewall کاملاً با UTM ها فرق داشته و بازیگران پیشرو در UTM متنوع تر از enterprise… Continue reading “مربع جادویی گارتنر برای Enterprise Firewall”

اشتراک گذاری

بدافزارها در پایانه های فروش

اتفاقی که در یک پیتزا فروشی در تهران روی داد و منجر به سرقت صدها میلیون تومان از کارت های بانکی مشتریان شد، از دیدگاه فنی پیچیدگی زیادی ندارد. در واقع، سارق هنگام دریافت کارت بانکی مشتری، ابتدا آن را در یک دستگاه شبیه پایانه های فروش (POS) که در واقع جعلی بوده می کشیده… Continue reading “بدافزارها در پایانه های فروش”

اشتراک گذاری

سمینار مرکز عملیات امنیت (SOC)

چهارشنبه همین هفته (پانزدهم مرداد) سمینار آموزشی امنیت در بانکداری الکترونیک توسط مرکز فابا در آمفی تأتر مرکز مطالعات بهره وری و منابع انسانی برگزار خواهد شد. یکی از محورهای اصلی این سمینار، مرکز عملیات امنیت در بانک ها است. در این مورد، یک سمینار به مدت ۹۰ دقیقه برگزار می شود که من به… Continue reading “سمینار مرکز عملیات امنیت (SOC)”

اشتراک گذاری