درب پشتی در RSA BSafe

بر اساس گزارش اختصاصی رویترز، کمپانی RSA در ازای دریافت ۱۰ میلیون دلار در یک توافق محرمانه با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) یک الگوریتم رمز دارای در پشتی (Backdoor) را در مجموعه ابزارهای BSafe خود به عنوان پیش فرض قرار داده است! این الگوریتم، در واقع یک نمونه تولید کننده اعداد شبه تصادفی (psudo-random… Continue reading “درب پشتی در RSA BSafe”

اشتراک گذاری

cryptolocker، بدافزار باج خواه

ransomware به دسته ای از بدافزارها گفته می شود که با تهدید به ایجاد خرابی گسترده در سیستم آلوده شده، از صاحب سیستم باج گیری می کند. بنابراین شاید کلمه “باج گیر افزار” مشابه جاسوس افزار برای spyware یا بدافزار باج خواه به عنوان ترجمه مناسب باشد. قبلاً در اینجا در مورد ransomcrypt گفته بودم.… Continue reading “cryptolocker، بدافزار باج خواه”

اشتراک گذاری

برگزاری دو دوره آموزشی

در هفته گذشته دو دوره آموزشی با موضوعات معماری امنیت سازمان و مدیریت استراتژیک امنیت با همکاری مرکز توسعه اطلاعات کاربردی در شهر محمودآباد برگزار کردم. در دوره معماری امنیت، مسائل فنی و مدیریتی در طراحی معماری امنیت سازمان بررسی می شود. در دوره مدیریت استراتژیک هم مدیریت مخاطرات، خط مشی های امنیتی و غیره… Continue reading “برگزاری دو دوره آموزشی”

اشتراک گذاری