راه اندازی OpenVas برای پویش آسیب پذیری ها

OpneVas یکی از محبوب ترین نرم افزارهای متن باز پویشگر آسیب پذیری است و به دلیل عدم امکان استفاده رایگان از nessus مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. مقایسه هایی هم بین عملکرد این دو و دیگر نرم افزارهای اسکنر انجام شده که اکثراً مناسب بودن OpenVas به  عنوان جایگزین رایگان Nmap تایید می کنند.… Continue reading “راه اندازی OpenVas برای پویش آسیب پذیری ها”

اشتراک گذاری

سرقت کلیدهای رمز یک ماشین مجازی با استفاده از یک ماشین مجازی دیگر

در ادامه بحث امنیت مجازی سازی، در این پست به تحقیقاتی  در دانشگاه کارولینای شمالی به همراه کمپانی RSA اشاره شده که در آن یک ماشین مجازی نفوذگر، کلیدهای رمز مورد استفاده ماشین مجازی قربانی (روی سرور فیزیکی مشترک) را از طریق حافظه Cache سرقت می کند. این  حمله به یکی از موضوعات بسیار مهم… Continue reading “سرقت کلیدهای رمز یک ماشین مجازی با استفاده از یک ماشین مجازی دیگر”

اشتراک گذاری

مجازی سازی و امنیت

مجازی سازی (Virtualization) روز به روز نقش پررنگ تری در فناوری اطلاعات پیدا می کند. امروز دیگر کمتر سازمان بزرگ یا متوسطی را می شود پیدا کرد که از راه حل های مجازی استفاده نکند. طبعاً بازار امنیت هم از این تغییر بزرگ اثر پذیرفته است. زمانی توصیه می شد که هرگز چند راه حل… Continue reading “مجازی سازی و امنیت”

اشتراک گذاری