چگونه متخصص امنیت شویم؟

کسانی که در حوزه امنیت اطلاعات فعالیت می کنند بارها به صورت های مختلف با افرادی مواجه می شوند که علاقه مند به کار در این حوزه هستند و به دنبال یافتن سرنخ ها و نکات کلیدی برای ورود و ادامه فعالیت در این زمینه هستند. من قبلاً در این یادداشت، تفاوت میان تحصیلات دانشگاهی… Continue reading “چگونه متخصص امنیت شویم؟”

اشتراک گذاری

شنود ترافیک VoIP

استفاده از سرویس Voice over IP برای ارتباطات تلفنی و مخابراتی بر بستر اینترنت بسیار معمول است. باید توجه داشت که شنود ارتباطات VoIP هم با استفاده از یک sniffer، مثل بقیه انواع ترافیک شبکه قابل انجام است. برای تست این کار به ترتیب زیر عمل می کنیم: ۱- نصب Wireshark  ۲- دانلود نمونه ترافیک حاوی VoIP… Continue reading “شنود ترافیک VoIP”

اشتراک گذاری

گارتنر استخدام میکند!

آگهی استخدام تحلیل گر امنیت در گارتنر (Gartner)  برای گرفتن این جایگاه شغلی چه توانایی هایی لازم است؟ At least 10 years of progressively senior IT security experience gained in an end user function, Consulting and/or Research roles as a technical expert in the following topics; o    Infrastructure security for networks, computing, and storage systems o    Designing,… Continue reading “گارتنر استخدام میکند!”

اشتراک گذاری