مشکلات امنیت در شبکه های بیسیم

شبکه های بیسیم دارای نیازمندیها و مشکلات امنیتی ویژه ای هستند. این مشکلات ناشی از ماهیت و خواص شبکه های بیسیم است که در بررسی هر راه حل امنیتی باید به آنها توجه نمود: الف: فقدان زیرساخت (Infrastructureless) : در شبکه های بیسیم ساختارهای متمرکز و مجتمع مثل سرورها، روترها و … لزوماً موجود نیستند،… Continue reading “مشکلات امنیت در شبکه های بیسیم”

اشتراک گذاری

باز هم بروس اشنایر!

جمله بسیار معروفی در امنیت هست که همه به کار میبرن و به نوعی تبدیل به ضرب المثل شده، با این مضمون: Security is a process, not a product : امنیت یک فرآیند است، نه یک محصول.این جمله رو در اغلب ارائه ها و بروشورهای کمپانیهای معروف میشه دید. همیشه میخواستم بدونم که منشا این… Continue reading “باز هم بروس اشنایر!”

اشتراک گذاری

مفاهیمی در امنیت سیستم های رمز

یک سیستم رمز، تابع یا تبدیلی برگشت پذیر است که متن واضح (clear text) را به متن رمز شده (cipher text) تبدیل می­کند. در این تبدیل سه مجموعه وجود دارد: متنهای واضح، متنهای رمز شده و کلید ها. سایز این سه مجموعه یکی از عوامل موثر در امنیت یک سیستم رمز است. مهمترین مسأله در… Continue reading “مفاهیمی در امنیت سیستم های رمز”

اشتراک گذاری

امنیت در sensor networks

دوستی در مورد امنیت در شبکه های sensor پرسیدند. من به تازگی دارم روی امنیت شبکه های Adhoc و Sensor مطالعه می­کنم، به همین خاطر از خودم فعلا مطلبی ندارم. اما منابعی رو میتونم معرفی کنم. در زمینه آکادمیک مقاله زیر از IEEE در سال ۲۰۰۵ بهترین منبع هستش که اگه بخواید  میتونم با ایمیل… Continue reading “امنیت در sensor networks”

اشتراک گذاری