Reverse DNS

مطلب زیر رو امیر آشتیانی در امنیت وب قرار داده:………………………………………………………………………………………………………………….در واقع عمل تبدیل یک IP به نام دامنه را عمل Reverse DNS میگویند ؛ این عمل دقیقا بر عکس کار DNS است ، همانگونه که همه میدانیم در عمل DNS ما نام دامنه را وارد کرده و با استفاده از این سرویس به شماره IP… Continue reading “Reverse DNS”

اشتراک گذاری

چند توزیع امنیتی لینوکس

 لینوکس توزیعهای خیلی زیادی داره که بعضی از اونها مختص کارهای امنیتی مثل تست نفوذ و … به صورت live cd طراحی شده. لیست زیر لینک دانلود ۴ تا از این نوع توزیعها رو معرفی میکنه: BackTrack (Whax + Auditor) BacktTrack از ترکیب دو توزیع معروف و مبتنی بر Slackware ساخته شده. Operator Operator بر… Continue reading “چند توزیع امنیتی لینوکس”

اشتراک گذاری

نتایج یک مطالعه در مورد پسورد

جداول زیر نتایج مطالعه ای است که بر اساس اطلاعات ۳۱۵ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان یک دانشگاه و نحوه استفاده آنها از پسورد به دست آمده:   جدول ۱ : فرکانس تغییر پسورد توسط کاربر بدون اجبار سیستم   Frequency Responses Percentage Never ۱۶۶ ۵۲٫۷۰% Yearly ۵۳ ۱۶٫۸۳% Every six months ۴۴ ۱۳٫۹۷% Every three… Continue reading “نتایج یک مطالعه در مورد پسورد”

اشتراک گذاری

یکسال گذشت :))

این روزها دقیقاً یک سال از شروع کار این وبلاگ میگذره. سال گذشته به صورت اتفاقی و از فرط بیکاری شروع به نوشتن کردم. از یک طرف کنکور ارشد تموم شده بود، از طرف دیگه از آشناایمن بیرون اومده بودم و تازه میخواستم بگردم دنبال شغل جدید! خوشبختانه چند روز بعد، یعنی ۱۷ اسفند اومدم شرکت دوران. در… Continue reading “یکسال گذشت :))”

اشتراک گذاری

یک مطلب بی اهمیت در باره بروس اشنایر (Bruce Schneier) !!

پروفسور بروس اشنایر (Bruce Schneier) یکی از بزرگان علم معماشناسی (یا همان علم رمز) است که سالهاست در این زمینه پیشگام و خلاق بوده. او طراح سیستمهای رمز  Blowfish٬Twofish٬Solitaire ٬Helix٬ … بوده ٬ ده ها مقاله آکادمیک و غیر آکادمیک در معتبر ترین کنفرانسها و مجلات ارائه کرده و کتابهای معروفی هم داره (مثلاْ کتاب Applied Cryptography)… Continue reading “یک مطلب بی اهمیت در باره بروس اشنایر (Bruce Schneier) !!”

اشتراک گذاری