هک شدن یک شرکت بزرگ امنیتی

Computer forensics tools maker hacked خبری که چند روز گذشته در اغلب سایتهای امنیتی درج شده٬ درباره یکی از کمپانیهای بزرگ سرویس دهنده امنیت به نام Guidance Software بوده که اگر به وب سایتش سری بزنید٬ مشخصه که سرویسها و محصولات حرفه ای امنیت به خصوص در زمینه جرائم امنیتی و بازرسی و … ارائه میده.… Continue reading “هک شدن یک شرکت بزرگ امنیتی”

اشتراک گذاری

ابزارهای آنلاین برای تست پسورد

 مایکروسافت در اینجا ابزاری قرار داده که با استفاده از اون میشه به طور نسبی قدرت یا ضعف یک پسورد رو آزمایش کرد. مشابه همین ابزار در اینجا هم هست، با این تفاوت که بعد از تست عبارت، پیشنهادی هم برای تقویت اون ارائه میکنه. یک مورد دیگه هم در اینجا هست …

اشتراک گذاری

لغتها و معانی

لیست آسیب پذیریهای بحرانی SANS رو حتما دیدید (اگر که ندیدید٬ نگاهی به ۲ پست قبلی بیاندازید) حالا نگاهی به اینجا داشته باشید٬ بحث جالبی در این وبلاگ در مورد اشتباه SANS در به کارگیری لغات threat و vulnerability در گرفت که در پایان٬ SANS گذارش خود را اصلاح کرد. فکر میکنم برای کسانی که… Continue reading “لغتها و معانی”

اشتراک گذاری

شبهای امتحان

امتحان دارم٬ میانترم٬ اونم از نوع بسیار سخت! معما شناسی کاربردی  فرض کنید که یه آدم بیکار ۲ جفت متن رمز شده (یعنی متن با رمز شدش) رو sniff کرده و میخواد کلید رو به دست بیاره. حالا ۲ به توان ۶۴ تا کار باید انجام بده؟ یا ۲ به توان ۵۲ تا؟ چجوری؟ چرا؟ اثبات کنید … یه… Continue reading “شبهای امتحان”

اشتراک گذاری

بیست آسیب پذیری بحرانی٬ نگارش ۲۰۰۵

انستیتو SANS چهار سال پیش سندی با نام ده آسیب پذیری بحرانی امنیت اینترنت منتشر کرد که از آن زمان به بعد از رفرنس های معتبر آسیب پذیری به شمار می آید. اخیرا نگارش جدید سند با عنوان The Twenty Most Critical Internet Security Vulnerabilities منتشر شده که حاوی دسته بندی خطرناک ترین آسیب پذیریهای ویندوز،… Continue reading “بیست آسیب پذیری بحرانی٬ نگارش ۲۰۰۵”

اشتراک گذاری