تحلیل ریسک

در یکی از یادداشتها به بحث مدیریت مخاطرات (ریسک) امنیتی پرداختیم. اولین فاز از فرآیند مدیریت ریسک با عنوان تحلیل مخاطرات (Risk Analysis) شناخته میشود که عبارت است از فرآیندی سیستماتیک که در آن تهدیدهای فرآروی داراییهای اطلاعاتی (Threats to Information Assets) تعیین شده و تاثیر هر یک (Threat Impact) بر کسب و کار سازمان… Continue reading “تحلیل ریسک”

اشتراک گذاری

دانشگاه!

امروز میخوام کمی در مورد دانشگاه بنویسم… از اول مهر به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته امنیت اطلاعات دانشگاه امیرکبیر ثبت نام کردم. این ترم ۹ واحد دارم شامل ۳ درس ۳ واحدی. در هر سه درس به مبانی و اطلاعات اولیه پرداخته میشه. درسها از این قرار هستن: مبانی امنیت اطلاعات ٬ سیستم های… Continue reading “دانشگاه!”

اشتراک گذاری

دیکشنری امنیت اطلاعات

چند روز گذشته به خاطر ثبت نام در دانشگاه و غیره ( ) سرم به شدت شلوغ بود … کمپانی RSA Security آنقدر در دنیای امنیت اطلاعات مشهور هست که احتیاج به معرفی نداشته باشد! اخیرا پروژه ای با عنوان RSA Security Glossary را در آنجا مشاهده کردم که به عنوان یک لغت نامه اینترنتی در زمینه امنیت اطلاعات میتواند مورد… Continue reading “دیکشنری امنیت اطلاعات”

اشتراک گذاری