آسیب پذیری بحرانی در IE

 اگر یک نیم نگاهی به اخبار امنیتی انداخته باشید مشاهده کردید که یک آسیب پذیری خطرناک در برنامه Internet Explorer ایجاد شده است که باعث اجرای کدهای مخرب از راه دور بر روی سیستم  آسیب پذیر می گردد. جالب است بدانید که باز هم هکر ها قبل از مایکروسافت اقدام به انتشار کدهای مخرب این برنامه کرده… Continue reading “آسیب پذیری بحرانی در IE”

اشتراک گذاری

باز هم درباره Zotob

 در چند روز اخیر خبر گسترش کرم اینترنتی Zotob که از  یک آسیب پذیری در سیستم Plug and Play ویندوز استفاده می کند، منتشر شد. این کرم دارای چند نگارش A ، B و … بوده و بیشتر سیستم های ویندوز ۲۰۰۰ را آلوده میکند. گفته شده که ویندوز ۲۰۰۳ و XP دارای Service Pack 2 در مقابل این… Continue reading “باز هم درباره Zotob”

اشتراک گذاری

آسیب پذیری جدید ویندوز و کرم Zotob

کرم اینترنتی با نام zotob با استفاده از یک آسیب پذیری در سیستم Plug and Play ویندوز در حال گسترش است. ویندوز ۲۰۰۳ و ویندوز XP  (با Service Pack 2) نسبت به این آسیب پذیری ایمن هستند. همینطور ماشینهایی که با استفاده از فایروال، پورت ۴۴۵ را بسته باشند.  

اشتراک گذاری

مشکل سیسکو با کلاه سیاه ها!

هفته گذشته در کنفرانس سالانه گروه black hat اتفاقی افتاد که در صدر اخبار سایتهای امنیتی قرار گرفت و هنوز بحث ها در مورد آن ادامه دارد. قضیه از این قرار است که سخنران یکی از برنامه ها٬ آقای مایکل لین از شرکت ISS هنگام شروع سخنرانی از حاضران پرسید که آیا مایلند طبق برنامه قبلی… Continue reading “مشکل سیسکو با کلاه سیاه ها!”

اشتراک گذاری

معرفی tarpit (نوع خاصی از honeypot)

احتمالا با ایده Honeypot ها آشنا هستید. به طور خلاصه Honeypot ابزاریست برای به اشتباه انداختن یا حداقل تلف کردن وقت نفوذگر (وبه خصوص ابزارهای اسکن و …) ، که با روشها و ابزارهای مختلفی قابل انجام است. اما یکی از ایده های جالب در این زمینه، tarpit ها هستند که گاهی از آنها به… Continue reading “معرفی tarpit (نوع خاصی از honeypot)”

اشتراک گذاری